Opis produktu

Kosiarki Stihl iMow pracują w pełni automatycznie, a trawnik wygląda zawsze tak samo - świeżo skoszony. Po skończonej pracy lub gdy trzeba naładować akumulator sama powraca do stacji ładującej. Podczas koszenia system mulczujący rozdrabnia trawę na małe cząstki, które następnie pozostają na trawniku, stanowiąc cenny naturalny nawóz. Kosiarka iMow zapewnia uzyskanie idealnego wyglądu trawnika w krótkim czasie, aby znów można było z niego korzystać bez ograniczeń.

 

Robot koszący Stihl RMI 522 C świetnie poradzi sobie z małymi i średnimi powierzchniami do 2100 m² w sposób całkowicie automatyczny. W kilka godzin przygotuje perfekcyjny wygląd trawnika. Wiele ustawień można wykonać za pomocą aplikacji iMow na smartfon i tablet. Dzięki lokalizacji GPS zawsze wiemy, gdzie w danym momencie nasza kosiarka się znajduje i w jakim jest trybie. Jeśli z jakichś powodów nasza kosiarka iMow się  zatrzyma lub opuści strefę trawnika, natychmiast otrzymamy powiadomienie. Co więcej Stihl RMI 522 C wykorzystuje GPS do obliczenia bezpośredniej trasy do stacji ładującej i po zakończeniu koszenia jedzie prosto do ładowarkiCzujnik deszczu można zaprogramować wg. naszych preferencji i np. zabronić kosiarce wyjazdów nawet podczas najmniejszych opadów. Regulacja wysokości w zakresie 20-60 mm umożliwia dopasowanie długości trawy do naszych wymagań. Funkcja mulczowania zapewnia doskonały wygląd trawnika i pozwala na oszczędności na dodatkowych nawozach. Jasny wyświetlacz umieszczony na pokrywie umożliwia łatwą i intuicyjną konfigurację, nawet w pełnym słońcu. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom robot Stihl RMI 522 C jest w stanie wjechać w wąskie uliczki i doskonale skosić trawę nawet w trudno dostępnych miejscach.

 

Cechy szczególne kosiatki automatycznej Stihl RMI 522 C:

 

Wyraźny wyświetlacz LCD
Poprzez wyświetlacz wszystkie ustawienia mogą być ujęte szczególnie intuicyjnie, dzięki swojemu kontrastowemu, wyraźnemu ekranowi korzystanie również w okularach przeciwsłonecznych nie sprawia kłopotu. Przy modelach Serii RMI 6 wyświetlacz można wyjąć z obudowy, dzięki czemu nie ma potrzeby schylania się podczas programowania pracy urządzenia.

Ruchoma obudowa z czujnikami
Ruchoma obudowa z czujnikami chroni robota koszącego STIHL iMow przed czynnikami atmosferycznymi i przeszkodami. Jeśli urządzenie STIHL iMow napotka przeszkodę podczas automatycznego koszenia trawy, czujniki zintegrowane z ruchomą obudową rejestrują zetknięcie z przedmiotem i inicjują zmianę kierunku koszenia. (Zdj. poglądowe)

Zestaw czujników
Robot koszący STIHL iMow jest wyposażony w różne czujniki. Jak tylko ktoś spróbuje go podnieść podczas koszenia, zatrzymuje się. Ponadto robota koszącego można zabezpieczyć kodem PIN. Jeśli jest ustawiony w taki sposób, że można go obsługiwać tylko wprowadzając kod PIN, jest on bezpieczny do użytku zewnętrznego. We wszystkich modelach C robot koszący STIHL iMow może być również lokalizowany dzięki modułowi GPS poprzez bezpłatną aplikację iMow ze smartfona lub tabletu. (Zdj. poglądowe)

Wyposażenie standardowe w zestawie
Wyposażenie standardowe robota koszącego STIHL iMow obejmuje: urządzenie, stację ładującą, cztery uchwyty montażowe do zamocowania stacji ładującej oraz miernik iRuler, który pomaga przy układaniu pętli ograniczającej. Aby zainstalować robota koszącego iMow potrzebny jest zestaw instalacyjny (Kit S lub Kit L). (Zdj. poglądowe)

Stacja ładująca
Ładowarka to przystań kosiarki iMow. Umieszczamy ją w centralnej części ogrodu, tak aby kosiarka w każdej chwili mogła pobrać energię lub znaleźć schronienie w przypadku złej pogody. Dzięki inteligentnemu systemowi ładowania sama decyduje o tym czy potrzebne jest szybkie ładowanie akumulatora (ze względu na zaplanowaną pracę) czy akumulator zostanie naładowany w trybie standardowym.

Mulczowanie
Podczas mulczowania trawa zostaje rozdrobniona na małe cząstki, które stanowią naturalny nawóz dla podłoża. Wytrzymały nóż do mulczowania robota koszącego STIHL iMow pozostaje ostry przez długi czas i zapewnia precyzyjne cięcie nawet przy wyższej trawie. Przy każdym zatrzymaniu noża, automatycznie zmienia się kierunek jego obrotu, co zapewnia jego równomierne zużycie. Wymiany noża dokonuje się bez użycia narzędzi. (Zdj. poglądowe)

Regulacja drogi powrotnej
Przy pierwszym po instalacji objechaniu krawędzi obszaru koszonego kosiarka tworzy wewnętrzną mapę obszaru koszenia. Podczas koszenia kosiarka cały czas ustala swoje położenie i nanosi na wirtualną mapę nieznane obiekty. Po skończonym koszeniu kosiarka oblicza bezpośrednią trasę i jedzie bezpośrednio do stacji ładującej.

Konsola sterująca
Konsola sterująca ze zintegrowanym jasnym i wyraźnym wyświetlaczem LCD znajduje się we wszystkich robotach koszących STIHL iMow w celu łatwej konfiguracji i szybkiego wyświetlania informacji o urządzeniu. Dzięki wysokiemu kontrastowi ułatwione jest użycie nawet w mocnym świetle słonecznym. Konsola jest osadzona w obudowie robota koszącego. (Zdj. poglądowe)

Dostęp przez aplikację mobilną
Aplikacja iMow zmienia robota koszącego STIHL iMow w niezależny system Smart Garden. Intuicyjne menu aplikacji przeznaczonej do obsługi za pomocą smartfona lub tabletu pozwala zarządzać wieloma ustawieniami koszenia nie tylko bezpośrednio na urządzeniu, ale także zdalnie, na przykład w podróży. Bezpłatna aplikacja iMow zapewnia w czasie rzeczywistym przegląd najważniejszych funkcji i danych dotyczących wydajności. Godziny można ustawić na każdy dzień za pomocą interaktywnego planu koszenia, w którym robot koszący iMow pracuje elastycznie i ładuje baterię. Dzięki zintegrowanemu czujnikowi deszczu i dostępu do prognozy pogody w trybie online, urządzenie aktywne jest tylko w sprzyjających warunkach pogodowych. Jeśli robot koszący iMow ma nadal kosić podczas opadów, czułość czujnika można regulować lub wyłączać. Korzystając z lokalizacji GPS, można również wyświetlić bieżącą lokalizację i określić strefę, którą preferuje się kosić w określonym czasie. (Zdj. poglądowe)

Napęd robota koszącego iMow
Roboty koszące STIHL iMow mają napęd, który pozwala kosić nawet pagórkowate tereny zachowując niezmiennie wysoką jakość koszenia. Roboty koszące STIHL iMow serii RMI 6 z łatwością poradzą sobie z obsługą trawnika do 45%. (Zdj. poglądowe)

Adaptive Slope Speed
Dzięki funkcji Adaptive Slope Speed robot koszący STIHL iMow dostosowuje prędkość do nierówności terenu. Wbudowany czujnik przechyłu nieustannie analizuje nachylenie urządzenia i synchronizuje je z napędem. (Zdj. poglądowe)

Dynamiczny plan koszenia
Dynamiczny plan koszenia robota koszącego STIHL iMow można wykorzystać do ustawienia indywidualnych okien czasowych dla każdego dnia, w których urządzenie może pracować. W tych aktywnych czasach robot automatycznie wybiera czas koszenia trawnika, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty. Jeśli na przykład przerywa koszenie z powodu deszczu, odrobi zaległości później, w określonym przedziale czasowym. Dynamiczny plan koszenia jest dostępny i obsługiwany z panelu sterowania lub wygodnie poprzez aplikację mobilną iMow. (Zdj. poglądowe)

Koła z bieżnikiem
Gwarantujące bardzo dobrą przyczepność koła z bieżnikiem sprawiają, że robot koszący STIHL iMow porusza się bardzo skutecznie, szczególnie na pagórkowatych trawnikach o nachyleniu do 45% i gęstą trawą. Koła z bieżnikiem robota koszącego STIHL iMow są samoczyszczące. (Zdj. poglądowe)

Zderzak
Maska kosiarki automatycznej iMow jest ruchoma i posiada czujniki rozpoznawania przeszkód. Po zetknięciu kosiarki z przeszkodą, siła uderzenia zostaje odprowadzona wzdłuż maski a kosiarka zmienia kierunek. W przypadku podniesienia maski noże zatrzymują się.

Kompatybilna z inteligentnym domem
Kosiarka RMI 522 C jest kompatybilna z Amazon Alexa, Livisi / Innogy Home, Google Home i iOS Home.
 

Rodzaj akumulatora

litowo-jonowy 104 Wh,

18,5 V/5,6 Ah

Moc znamionowa (W)60
Rob. prędk. obr. (obr/min)4450
Nawigacjaprzypadkowa
Maksymalna powierzchnia trawnika (m2)do 2100
Czas koszenia (srednio h/tydzień)35
Maksymalne nachylenie terenu40%
Szerokość koszenia (cm)20
Wysokość koszenia (mm)20 - 60
Regulacja wysokości koszeniabezstopniowa (centralna)
Układ tnącyzespół do mulczowania, 1 nóż
Materiał obudowypolimer
Poziom mocy akustycznej LwA (dB [A])60

Poziom ciśnienia  akustyczego LpA (dB [A])

Niepewność pomiarowa KpA (dB [A])

52

2

Masa urządzenia (kg)10
Wymiary dł./szer./wys. (cm)60 x 43 x 27
Wyposażenie standardowe
  • 1 urządzenie
  • 1 stacja ładująca (wraz z 4 śledziami do mocowania do podłoża)
  • 1 miernik iRuler (pomoc przy ułożeniu pętli ograniczającej)

Specyfikacja produktu

Kategoriakosiarki automatyczne
Powierzchnia trawnika (m²)do 2100
Szerokość robocza (cm)20
Wysokość koszenia (mm)20 - 60 ( ręczna )
Mulczowanietak
Ciężar (kg)10,0
Poziom ciśnienia akustycznego (dB(A))52
Poziom mocy akustycznej (dB(A))60
Robocza prędkość obrotu (obr./min.)4450
Rodzaj akumulatora Li - lonen
Pojemność akumulatora (Wh)104
Zespół kosząco-mulczującytak
Czujnik deszczutak
Dostep przez aplikacjętak
Ambient light z przodu i z tyłu / matryca LEDnie / tak
Bluetooth + WiFi / sieć telefonii komórkowejnie / nie
Czujniki ultradźwiękowenie

Kosiarka automatyczna RMI 522 C

Kod produktu: 63050111403
(1) opinii
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 7200,00 zł
Dostępność: zapytaj o dostępność
  • Produkt może nie być dostępny na magazynie
  • Najtańsza forma dostawy: Przesyłka kurierska - 0,00 zł
  • Przewidywany czas wysyłki: 6 grudnia 2024
Zapytaj o produkt
Oblicz ratęi-Leasing - leasing online
Oblicz ratę w Credit Agricole

Opinie o produkcie

średnia ocena: 5 ze wszystkich 1 opinii
Niestety posiadam robota koszacego Stihl RMI 522c. Kosiarka nie przestrzega wprowadzonego harmonogramu, zawiesza się, zgłasza rózne błędy które nie wystąpiły. Dziś np zatrzymała się i zgłosiła opuszczenie obszaru koszenia, zaznaczę że znajdowała się w centrum obszaru koszenia. Nie ma możliwości samodzielnego upgradu oprogramowania, każda wizyta w serwisie to tak od 200 do 350 złotych. Jeżeli masz wolne 7 tysi to zamiast kupić tą kosiarkę podrzyj je i wyrzuć. Unikniesz codziennej frustracji spowodowanej posiadaniem tego koszmarnie niedopracowanego I cholernie drogiego w utrzymaniu robota.Piotr
30 maja 2024

Dodaj swoją opinię

Darmowa dostawaJuż od 299 zł
Pomoc telefonicznaW sprawach technicznych
14 dni na zwrotJasne zasady
Ratyi Leasing
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies, w celu usprawnienia jej działania i dla celów statystycznych. Pliki cookies mogą zbierać takie dane osobowe użytkowników serwisu jak adres IP czy lokalizacja. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Każdy może zaakceptować pliki cookies oraz ma możliwość ich wyłączenia w przeglądarce. Przeglądarki internetowe mogą mieć ustawioną domyślnie zgodę na użycie plików cookies. Cookies mogą zostać użyte do profilowania. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności/cookies. Przeczytaj naszą politykę cookies.

Zamknij